22 Ekim 2015 Perşembe

Türkan Hanım'ın almama deneyimi

Alışverişi kesip bu blogu ve facebook sayfasını yaptıktan sonra bundan etkilenip alışveriş yapmayı bırakan insanlardan mesajlar aldım. Geçenler de bir arkadaşım da bu insanların almama serüvenlerini de paylaşmamı önermişti. Türkan Hanım'ın deneyimini paylaşması da denk geldi, paylaşmak isteyen diğer arkadaşlardan da mesaj bekliyorum. Fark yaratması ve ilham olması dileğiyle,

"Merhaba ben Türkan Almadım a başlayalı 39 gün oldu. Evet aslında çok kısa bir süre fakat mevsim geçişlerinde ihtiyaçlar artıyormuş bunu anladım. Şimdiye kadar birkaç konuda zorlandım bunlardan biri kapalı kışlık bir ayakkabıya ihtiyacım var fakat ALMAYACAĞIM .Botlarım var nasıl olsa birkaç hafta sonra onları kullanmayı düşünüyorum. Ikinci konu ise telefonuma kılıf almam gerekiyor fakat onu da erteleyebilirim. Almadım a başladıktan sonra hayatımda neler değişti öncelikle onlardan bahsetmek istiyorum; ilk olarak yaptığım şey daha az vasıta kullanmak oldu artık çok uzun mesafeler dışında vasıtaya binmiyorum yürüyorum ve bu bana çok iyi geldi tavsiye ederim.İkincisi ki bu çok önemli bence ikinci el ve takasla tanıştım şuanda kıyafetlerimin bir kısmını sattım bir kısmını da talepte bulunanlara gönderdim. Şimdilik paylaşacaklarım bunlarla sınırlı beni minimalist yaşamla tanıştıran blog sahibemize teşekkür ederim hoşcakalın"

10 yorum:

 1. Tüketmemeyi başarabildikten sonra, üretebilmek de önemli diye düşünüyorum. Türkan Hanım, telefon kılıfı almayı ertelemek yerine, kendisi dikip, örebilir evdeki eski malzemelerini değerlendirebilir bence, çok da güzel olur :)

  YanıtlaSil
 2. Türkan Hanım'ı kutluyorum. Öte yandan Obur Kedi'ye katılıyorum. Verdiği örnek güzel. Bana da ilham verdi okuduklarım. Kim bilir burada ben de paylaşırım benzer deneyimlerimi. Hareketli bir kent yaşamından sonra köye yerleştik. Burada eşimle doğa ile iç içe, kendimize özgü yaşam tarzımızı uyguluyoruz. Açıkçası şehirde ihtiyacımız olduğunu sandığımız pek çok şeyi hayatımızdan çıkardık, sadeliğin ne büyük bir lüks olduğunu öğrendik. Daha da vazgeçebileceğimiz pek çok şey olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel, size özendim ben de, deneyimlerinizi paylaşırsanız bize de örnek olabilirsiniz

   Sil
 3. Tebrik ederim harika bir blog =) teşekkürler...

  YanıtlaSil
 4. Tebrik ederim harika bir blog =) teşekkürler...

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Time to upgrade my Minecraft to premium http://freeminecraftgiftcode.net :D

  YanıtlaSil
 7. İşe alım ekipmanı alımı için kredi almaya ihtiyacınız var mı? Günlük krediye yatırım her türlü sorunun cevabını veriyor,% 2 faizle krediler veriyoruz ve işlemlerimiz hızlı, güvenli ve kullanışlı ve şirketimizden bir kredi almak isteyenler için% 100 garantili. Şu anda bizimle iletişime geçmeli. Via: ritaloanlending@gmail.com

  YanıtlaSil
 8. Guess what? I found a site that's giving Minecraft gift codes away for free! http://freeminecraftgiftcode.net

  YanıtlaSil